Säter Triathlon 2019lö 2019-07-13

Pojkar -11
     								      Simning    Cykel     Löpning             Tid       Diff. 
    1 Karlsson Anton            Väsby SS triathlon                     3:35      12:46       5:50              22:11      0:00 
    2 Jorme Emil                Väsby SS triathlon                     4:07      13:32       5:52              23:31      1:20 
    3 Arfs Filip                Hedemora Endurence Club                3:55      14:40       6:58              25:33      3:22 
    4 Hyttinen Aron             Hedemora Endurence Club                4:18      15:19       6:06              25:43      3:32 
    5 Herweijer Nils            Hälle IF                               3:58      16:15       7:18              27:31      5:20 
    6 Thuveson Jonas            Hulkmamma                              5:02      16:23       7:24              28:49      6:38 
    7 Hoback Vilgot             Korsnäs skidor                         5:35      16:57       8:06              30:38      8:27 
    8 Wickström Theodor         SK Elfsborg                            5:16      18:02       8:34              31:52      9:41 
    9 Stengel Axel              IF Fyris/Triathlon                     4:31      16:41      10:50              32:02      9:51 
   10 Bergdahl Adam             Vendelsö/Norrby                        5:11      18:42      10:11              34:04     11:53 
   11 Törnlöv Alvar             Väsby SS triathlon                     6:38      20:30       7:08              34:16     12:05 
   12 Eriksson Axel             Kristinehamns Multisportklubb          6:01      18:15      12:31              36:47     14:36 
   13 Bergdahl Liam             Vendelsö/Norrby                        6:37      20:49       9:44              37:10     14:59 

Pojkar 12-13                   
     								      Simning    Cykel     Löpning             Tid       Diff. 
    1 Dahlin Leon               Hedemora Endurence Club                5:40      11:44       4:53              22:17      0:00 
    2 Håland Kasper             Bryne Tritlonklubb                                                             24:36      2:19 
    3 Åkerberg Viktor           Team LeWa Sport                        6:06      13:25       7:04              26:35      4:18 
    4 Senaneuch Thomas          Tullinge                                                                       27:14      4:57 
    5 Alenius Oscar             Hedemora Endurence Club                7:04      15:00       5:44              27:48      5:31 
    6 Rundström Melvin          Team LeWa Sport                        5:51      15:22       7:06              28:19      6:02 
    7 Bjermkvist Julius - Hjalm Säter                                                                          31:10      8:53 
    8 Eriksson Albin            Stora Skedvi IF Soff                   8:50      17:08       6:52              32:50     10:33 

Pojkar 14-15                         
     								      Simning    Cykel     Löpning             Tid       Diff. 
    1 Ahlund John               Team Triathlon Multisport              8:10      29:26      11:57              49:33      0:00 
    2 Svärdsvall Ludwig         Team LeWa Sport                        9:10      26:13      17:54              53:17     31:00 

Pojkar 16-17                            
     								      Simning    Cykel     Löpning             Tid       Diff. 
    1 Rundström Max             Team LeWa Sport                       13:01      45:09      25:17            1:23:27      0:00 

Flickor -11                           
     								      Simning    Cykel     Löpning             Tid       Diff. 
    1 Forsberg Viola            Valbo AIF                              4:05      13:33       5:52              23:30      0:00 
    2 Wannberg Lovisa           IF Fyris/Triathlon                     4:07      15:29       7:59              27:35      4:05 
    3 Larsson Sarah             Team LeWa Sport                        4:22      16:32       7:18              28:12      4:42 
    4 Senaneuch Mia             Tullinge                                                                       28:40      5:10 
    5 Norman Saga               Team Norman                                                                    29:12      5:42 
    6 Törnlöv Hilda             Väsby SS triathlon                     4:52      16:45      12:21              33:58     10:28 

Flickor 12-13                        
     								      Simning    Cykel     Löpning             Tid       Diff. 
    1 Söderqvist Anna           Team LeWa Sport                        5:06      11:53       6:28              23:27      0:00 
    2 Herweijer Tintin          Hälle IF                               5:42      12:25       6:39              24:46      1:19 
    3 Wetterberg Moa            Team LeWa Sport                        5:32      13:22       7:09              26:03      2:36 
    4 Danielsson Wilma          IF Fyris/Triathlon                     6:04      13:40       6:43              26:27      3:00 
    5 Stengel Elin              IF Fyris/Triathlon                     6:02      14:05       7:42              27:49      4:22 
    6 Andersson Agnes           Säters IF                              6:30      16:08       5:38              28:16      4:49 
    7 Bergdahl Alicia           Vendelsö/Norrby                        7:11      20:13       9:38              37:02     13:35 

Flickor 14-15                         
     								      Simning    Cykel     Löpning             Tid       Diff. 
    1 Alma Bergqvist            IFK Sala                                                                      41:26      0:00 
    2 Ella Hyttinen             Hedemora Endurence Club                8:13      24:09      12:31             44:53      3:27 
    3 Judith Forsberg           Valbo AIF                              8:28      25:04      12:38             46:10      1:17 
    4 Elin Ramqvist             IF Fyris/Triathlon                     9:48      25:41      13:25             48:54      2:44 
    5 Emilia Karlsson           Team LeWa Sport                        9:35      25:50      15:50             51:15      2:21 
    6 Tilde Andersson           CK Naten Säter                        11:25      26:44      13:41             51:50      0:35 
      Marisol Wisell            Team LeWa Sport                        6:08      14:40       7:31             28:19      

Flickor 16-17                        
     								      Simning    Cykel     Löpning             Tid       Diff. 
    1 Forsberg Tyra             Valbo AIF                             13:37      45:07      23:21            1:22:05      0:00 

Motion Dam Sprint   Preliminär resultatlista               
     								      Simning    Cykel     Löpning             Tid       Diff. 
    1 Cederberg Malin           Team LeWa Sport                        5:59      38:55      19:16            1:04:10      0:00 
    2 Mick Hjoedis              TSV Bargteheide Triathlon              5:56      38:58      20:18            1:05:12      1:02 
    3 Mohn Linn Sofie           Glåmdal SK                             9:33      41:01      19:51            1:10:25      6:15 
    4 Andersen Katarina         Vikahälsan                             7:19      42:12      21:48            1:11:19      7:09 
    5 Wetterberg Ann-Sofi       Team LeWa Sport                        7:44      41:31      23:06            1:12:21      8:11 
    6 Mille Alice               Västerås                              10:28      44:25      22:03            1:16:56     12:46 
    7 Hånell Anna               Gävle tirathlon klubb                  8:40      47:12      22:44            1:18:36     14:26 
    8 Liljedahl Johanna         IF Fyris/Triathlon                     9:13      45:28      24:26            1:19:07     14:57 
    9 Guatvsson Sanna           Sander IF                              7:52      48:30      23:06            1:19:28     15:18 
   10 Näsström Barbro           Koberga Runners                       10:05      47:34      21:59            1:19:38     15:28 
   11 Högberg Jessica           Kungsör sportklubb                     8:12      42:45      29:27            1:20:24     16:14 
   12 Sares Lina                Stora Skedvi                          10:09      45:15      25:18            1:20:42     16:32 
   13 Balkén Louise             Falu SS                                9:19      46:11      25:19            1:20:49     16:39 
   14 Kokkarinen Kaisa          Säter                                  9:17      51:20      20:45            1:21:22     17:12 
   15 Wetterberg Ellen          Team LeWa Sport                        8:24      46:09      27:41            1:22:14     18:04 
   16 Fiorillo Anna             Väsby SS triathlon                     9:30      46:35      28:21            1:24:26     20:16 
   17 Lenngren Hysing Paulina   CK Uni                                11:19      46:49      27:24            1:25:32     21:22 
   18 Örn Maria                 Säter                                 10:38      50:36      26:26            1:27:40     23:30 
   19 Broadgare Wendy           Fredrikshof IF CK                     10:40      46:16      30:56            1:27:52     23:42 
   20 Ivanova Natalia           Stöcke TS Järnet                      11:23      47:27      30:57            1:29:47     25:37 
   21 Andersson Helena          Stora Skedvi                          10:46      48:45      33:20            1:32:51     28:41 
   22 Collins Rachel            Hedemora                               8:54      56:08      28:43            1:33:45     29:35 
   23 Larsson Terese            Gustafs                               11:23      56:37      26:24            1:34:24     30:14 
   24 Fjällstedt Evy            Koberga Runners                       10:31      51:15      33:10            1:34:56     30:46 
   25 Andersson Maja            Grycksbo                               9:33      56:18      29:32            1:35:23     31:13 
   25 Blackburn Keyleigh        South Berkshire                       10:05      53:34      31:44            1:35:23     31:13 
   27 Elme´n Annika             Team Patarnoster                      11:35      58:51      27:42            1:38:08     33:58 
   28 Backhans Magdalena        Gustafs                               11:43      56:19      30:46            1:38:48     34:38 
   29 Söderström Lisa           Trödje IK                             11:17      58:32      32:53            1:42:42     38:32 
   30 Sjöberg Tina              Bajen                                 11:17      58:32      32:54            1:42:43     38:33 
   31 Gustavsson Ebba           Team LeWa Sport                        9:58      53:28      39:31            1:42:57     38:47 
   32 Plensäll Tina             Uppsala                               11:18    1:02:06      31:45            1:45:09     40:59 
   33 Kokkarinen Sara           Säter                                 11:52    1:06:38      33:55            1:52:25     48:15 
   34 Bjärmkvist Kicki          Säter                                 14:09    1:01:50      37:08            1:53:07     48:57 
   35 Bjärmkvist Jenny          Sundsvall                             15:39    1:03:39      39:09            1:58:27     54:17 

Motion Herr Sprint                
     								      Simning    Cykel     Löpning             Tid       Diff. 
    1 Grankvist Henrik          Väsby SS triathlon                     8:47      37:31      19:52            1:06:10      0:00 
    2 Sjölund Fredrik           Falun                                  6:00      39:41      20:38            1:06:19      0:09 
    3 Wickström Kalle           Colting Borssén Triathlonklubb         7:07      37:37      21:55            1:06:39      0:29 
    4 Matsson Mikael            IFK Sala                               8:05      38:44      20:58            1:07:47      1:37 
    5 Gängel Konstantin         Bromma Simsällskap                     7:55      39:06      23:00            1:10:01      3:51 
    6 Hallgren Mikael           Team LeWa Sport                        8:07      38:55      23:17            1:10:19      4:09 
    7 Lindkvist Jan             Mora CK                                8:36      40:05      21:49            1:10:30      4:20 
    8 Zieba Pawel               Stockholm                              8:12      41:26      21:14            1:10:52      4:42 
    9 Almbo Tomas               Nacka                                  8:25      40:49      21:54            1:11:08      4:58 
   10 Nordén Björn              Radiobaletten                          7:22      41:15      24:22            1:12:59      6:49 
   11 Åkesson Peter             Team LeWa Sport                        7:58      40:33      24:44            1:13:15      7:05 
   12 Pettersson David          Borlänge                               7:47      42:25      23:26            1:13:38      7:28 
   13 Fjäder Håkan              Team EnvilLoop                         9:22      43:18      21:46            1:14:26      8:16 
   14 Skytt Ulf                 Brankårens IF                          9:00      42:48      23:32            1:15:20      9:10 
   15 Lagerström Fredric        Gävle tirathlon klubb                  8:46      41:39      25:22            1:15:47      9:37 
   16 Eriksson Mattias          Falun                                 10:01      46:29      20:42            1:17:12     11:02 
   17 Boulaich Josef            Järfälla Triathlon                     9:46      46:08      21:22            1:17:16     11:06 
   18 Savolainen Kristian       3 city triathlon                       8:11      46:01      23:31            1:17:43     11:33 
   19 Norrman Alexander         Sanders IF                             8:48      47:56      21:45            1:18:29     12:19 
   20 Wennström Henrik          Stora Skedvi                          10:08      45:23      24:08            1:19:39     13:29 
   21 Brandt Patrik             Borlänge                              10:30      52:19      18:16            1:21:05     14:55 
   22 Hallgren Markus           Team LeWa Sport                        7:09      45:23      28:46            1:21:18     15:08 
   23 Ivarsson Birger           Rembo IK                               9:44      45:49      25:49            1:21:22     15:12 
   24 Sveback Robert            Vangarians                             7:57      48:39      28:39            1:25:15     19:05 
   25 Stojanovski Viktor        Solna                                  8:40      54:22      24:17            1:27:19     21:09 
   26 Rundström Henrik          Team LeWa Sport                       10:27      48:39      29:04            1:28:10     22:00 
   27 Ek Lars                   Fäjmus                                10:38      53:05      26:16            1:29:59     23:49 
   28 Andersson Rickard         Halmstad                              11:44      52:30      27:26            1:31:40     25:30 
   29 Gustafsson Per            Lilla Almby IF                         9:49      50:06      32:20            1:32:15     26:05 
   30 Herrgård Christian        Örebro                                11:38      52:34      29:41            1:33:53     27:43 
   31 Riahi Cheker              Nacka                                 12:06      51:21      31:04            1:34:31     28:21 
   32 Alami Maxim               Lidingö Triathlon                     11:08      57:24      29:13            1:37:45     31:35 
   33 Lager Johnnie             Team Patarnoster                      11:34      58:52      27:42            1:38:08     31:58 
   34 Heimdahl Anders           Finnbo                                11:46    1:00:00      29:32            1:41:18     35:08 
   35 Gustavsson Jimmy          Team LeWa Sport                       10:02      54:03      38:53            1:42:58     36:48 
   36 Österberg Simon           Borlänge                              14:59    1:05:49      31:14            1:52:02     45:52 
   37 Hamberg William           Team William Hamberg                  11:33    1:14:58      30:00            1:56:31     50:21 

Motion Herr Olympisk                 
     								      Simning    Cykel     Löpning             Tid       Diff. 
    1 Björling Klas             Dalregementets IF                     20:28    1:08:29      39:57            2:08:54      0:00 
    2 Andersson Kim             CSK Ludvika                           21:36    1:10:36      37:26            2:09:38      0:44 
    3 Emilsson Thomas           Terrible Tuesday Triathlon Clu        19:24    1:12:08      42:33            2:14:05      5:11 
    4 Langman Jonas             IF Mantra Sport                       21:08    1:10:06      43:13            2:14:27      5:33 
    5 Gunnarsson Jonathan       Stockholm City Triathlon              19:37    1:14:32      41:26            2:15:35      6:41 
    6 Nordqvist Joakim          CSK Ludvika                           23:13    1:08:50      43:44            2:15:47      6:53 
    7 Helin Carl Magnus         Lidingö Triathlon                     20:22    1:10:53      45:04            2:16:19      7:25 
    8 Mattsson Lars             Stöcke TS Järnet                      20:34    1:11:38      44:16            2:16:28      7:34 
    9 Archer James              Lilla Almby IF                        19:58    1:13:45      43:08            2:16:51      7:57 
   10 Senaneuch Jerome          Fredrikshof IF CK                     25:53    1:11:03      40:43            2:17:39      8:45 
   11 Lerneteg Jonas            Stockholm city Triathlon              20:27    1:10:17      48:15            2:18:59     10:05 
   12 Smedberg Lars-Erik        Ludvika                               19:24    1:13:22      46:30            2:19:16     10:22 
   13 Eriksson Jerker           Kristinehamns Multisportklubb         22:30    1:17:35      43:15            2:23:20     14:26 
   14 Swahn Daniel              Väsby SS triathlon                    19:23    1:19:18      47:31            2:26:12     17:18 
   15 Bengtsson Tomas           Team Kungälv IS                       26:12    1:18:19      42:02            2:26:33     17:39 
   16 Norberg Emil              Säter                                                                        2:27:00     18:06 
   17 Selmered Fredrik          Sundbyberg                            21:53    1:18:29      47:57            2:28:19     19:25 
   18 Månsson Erik              Dalapolisen IF                        25:48    1:19:10      44:54            2:29:52     20:58 
   19 Qvarfordt Dennis          Avesta                                25:09    1:17:55      47:23            2:30:27     21:33 
   20 Chaplin Shane             Saltsjöbadens Triathlonsällska        21:53    1:18:39      50:15            2:30:47     21:53 
   21 Nillson Håkan             Alnö Race Team                        23:22    1:17:18      50:43            2:31:23     22:29 
   22 Stavbom Tomas             IF Fyris/Triathlon                    26:24    1:16:04      49:58            2:32:26     23:32 
   23 Tebbe Sebastian           Stockholm City Triathlon              22:05    1:24:14      46:34            2:32:53     23:59 
   24 Westerfors Erik           Umara Sports Club                                                            2:33:00     24:06 
   25 Sennblad Peter            Hedemora Friidrottsklubb              25:22    1:22:45      46:06            2:34:13     25:19 
   26 Karlsson Niklas           Stockholm City Triathlon              26:28    1:21:03      47:03            2:34:34     25:40 
   27 Svedström Olof            My Inverted Stomach                   26:34    1:20:24      47:41            2:34:39     25:45 
   28 Van Der Leeuw Phillipe    South Africa                          22:20    1:18:01      54:35            2:34:56     26:02 
   29 Lindqvist David           Colting Borssén Triathlonklubb        26:07    1:26:49      42:28            2:35:24     26:30 
   30 Pamin Tomas               Lödde Triathlon                       23:28    1:18:58      53:21            2:35:47     26:53 
   31 Mustajärvi Lukas          Bromma Simsällskap                    27:13    1:20:16      49:06            2:36:35     27:41 
   32 Svensson Fredrik          Svartå IF                             25:26    1:19:45      51:44            2:36:55     28:01 
   33 Karlsson Mikael           Väsby SS triathlon                    22:00    1:18:12      56:51            2:37:03     28:09 
   34 Alexandersson Stefan      Strängnäs triathlon                   30:32    1:19:26      47:11            2:37:09     28:15 
   35 Tiselius Karl             Falu SS                               26:42    1:18:26      52:24            2:37:32     28:38 
   36 Larsson Stefan            Gällivare Endurance                                                          2:39:00     30:06 
   37 Strömstedt Göran          Upplands-Bro SS/Triathlon             28:32    1:27:59      44:20            2:40:51     31:57 
   38 Stengel Mårten            IF Fyris/Triathlon                    22:38    1:24:02      55:23            2:42:03     33:09 
   39 Patay Christian           HIQ Sports Club                       26:02    1:23:41      52:52            2:42:35     33:41 
   40 Fahim Alexander           Bromma                                30:34    1:23:42      48:22            2:42:38     33:44 
   41 Sandin Per                Uppsala löparklubb                    28:42    1:24:57      50:30            2:44:09     35:15 
   42 Pouzar Alexander          SLK Oxelesund                         28:03    1:20:39      56:02            2:44:44     35:50 
   43 Unnerud Daniel            Säter udda sporter                                                           2:45:23     36:29 
   44 Forsberg Andreas          Valbo AIF                             26:40    1:22:44      57:02            2:46:26     37:32 
   45 Martinsson Mattias        Kalmar RC                             25:52    1:29:44      51:36            2:47:12     38:18 
   46 Överkvist Jari            Västerås                              29:07    1:22:09      56:15            2:47:31     38:37 
   47 Pålsson Magnus            Morakniven Triathlon                  28:34    1:26:44      53:03            2:48:21     39:27 
   48 Lagrange Andre            Storvreta IK                          30:31    1:26:10      53:50            2:50:31     41:37 
   49 Arenlind Ulf              CSK Ludvika                           29:24    1:29:51      51:20            2:50:35     41:41 
   50 Nevado Gabriel            Race & Shine                          28:22    1:29:48      52:26            2:50:36     41:42 
   51 Sköld Viktor              Avesta                                30:39    1:25:16      55:36            2:51:31     42:37 
   52 Högblad Mikael            Sandviken CK                          26:36    1:24:26    1:00:53            2:51:55     43:01 
   53 Persson Ålstig Robin      Falun                                 25:53    1:31:48      56:07            2:53:48     44:54 
   54 Hagström Mikael           Säters IF Friidrott                   25:10    1:23:12    1:05:45            2:54:07     45:13 
   55 Blom Frerdik              Morakniven Triathlon                  25:57    1:32:43      56:19            2:54:59     46:05 
   56 Pettersson Stefan         Saltsjöbadens Triathlonsällska        29:04    1:27:42      58:31            2:55:17     46:23 
   57 Axelsson Christer         Stockholm City Triathlon              36:19    1:26:24      55:03            2:57:46     48:52 
   58 Pettersson Tony           Strängnäs triathlon                   31:40    1:28:15      58:59            2:58:54     50:00 
   59 Pouzar Woffe              Colting Borssén Triathlonklubb        29:16    1:32:23      57:53            2:59:32     50:38 
   60 Björkman Lief             Qwarnsvednes Triathlon                26:32    1:30:16    1:03:45            3:00:33     51:39 
   61 Carlsson Lars             Rye Sportklubb Triatlon               30:21    1:27:39    1:06:01            3:04:01     55:07 
   62 Segelström Johnny         Valbo                                 28:59    1:32:13    1:03:15            3:04:27     55:33 
   63 Lenngren Hysing Per       Västerås                              36:06    1:33:26      55:10            3:04:42     55:48 
   64 Särnehed Emil             Team LeWa Sport                       36:33    1:35:00      53:34            3:05:07     56:13 
   65 Wiklund Peter             Mantra sport                          30:29    1:32:27    1:03:19            3:06:15     57:21 
   66 Nilsson Jim               Posten Linköping klubb                36:43    1:34:14      56:28            3:07:25     58:31 
   67 Ramqvist Stefan           IF Fyris/Triathlon                    30:28    1:31:08    1:06:31            3:08:07     59:13 
   68 Bergstedt Thomas          Örebro AIK                            29:12    1:33:34    1:05:40            3:08:26     59:32 
   69 Heatley Daniel-Patrick    Frösundvik                            30:17    1:46:03      56:48            3:13:08   1:04:14 
   70 Sand Fredrik              Nacka                                 39:35    1:33:35    1:03:00            3:16:10   1:07:16 
   71 Andersson Tommy           Hedemora                              28:52    1:45:57    1:03:50            3:18:39   1:09:45 
   72 Näslund John              Grillstad Raiders                     35:14    1:37:59    1:08:01            3:21:14   1:12:20 
   73 Westgård Lars             Elverun svommehall                    28:23    1:38:06    1:15:34            3:22:03   1:13:09 
   74 Olsson Niclas             Garpenberg                            36:38    1:45:47    1:02:00            3:24:25   1:15:31 
   75 Hägglund Clas             TOT                                   31:17    1:49:44    1:12:23            3:33:24   1:24:30 
   76 Lagström Otto             Sala                                  37:45    1:48:49    1:09:43            3:36:17   1:27:23 

Motion Dam Olympisk                
     								      Simning    Cykel     Löpning             Tid       Diff. 
    1 Sedig Carolin             Race & Shine                          22:50    1:21:06      46:19            2:30:15      0:00 
    2 Håland Johanna            Bryne Tritlonklubb                    23:26    1:21:14      46:51            2:31:31      1:16 
    3 Börjesson Mailn           Club Running Sweden                   23:20    1:21:40      48:03            2:33:03      2:48 
    4 Lundin Anna               IF Fyris/Triathlon                                                           2:37:00      6:45 
    5 Wangsten Elsa             Skruvstad IK                          31:15    1:21:43      47:59            2:40:57     10:42 
    6 Skånstad Cecilia          Radiobaletten                         28:45    1:25:40      48:26            2:42:51     12:36 
    7 Andersson Jenny           Strängnäs triathlon                   30:01    1:31:08      54:50            2:55:59     25:44 
    8 Kling Maria               Team B3                               29:14    1:30:09      58:24            2:57:47     27:32 
    9 Andersson Linda           Huddinge                              32:57    1:31:35      53:20            2:57:52     27:37 
   10 Snihs Linda               Beckers korpklubb                     30:46    1:31:31      57:04            2:59:21     29:06 
   11 Steiner Linda             Colting Borssén Triathlonklubb        28:33    1:33:01      57:49            2:59:23     29:08 
   12 Eklöw Mia                 Team LeWa Sport                       28:39    1:37:43      54:51            3:01:13     30:58 
   13 Persson Marielle          Team Power Woman                      35:00    1:32:36      55:41            3:03:17     33:02 
   14 Schelin Elisabeth         Umara Sports Club                     28:12    1:33:26    1:05:12            3:06:50     36:35 
   15 Rakell Amanda             Stockholm                                                                    3:08:00     37:45 
   16 Högblad Helena            Sandviken CK                          30:43    1:36:33    1:01:50            3:09:06     38:51 
   17 Forsberg Carin            Valbo AIF                             36:25    1:34:15    1:00:26            3:11:06     40:51 
   18 Åkerlind Helena           Väsby SS triathlon                    35:11    1:36:28      59:36            3:11:15     41:00 
   19 Andersson Moa             Sågmyra                               36:02    1:37:26      58:22            3:11:50     41:35 
   20 Melin Melissa             Falun                                 28:17    1:46:54    1:01:54            3:17:05     46:50 
   21 Johansson Annemari        Gällivare Endurance                   31:06    1:34:07    1:16:07            3:21:20     51:05 
   22 Törnquist Karin           Solna                                 35:59    1:44:24    1:02:08            3:22:31     52:16 
   23 Priedite Anna             Frösundvik                            30:42    1:50:06    1:07:38            3:28:26     58:11 

Motion Lag Olympisk                     
     								      Simning    Cykel     Löpning             Tid       Diff. 
    1 Team LeWa Sport           	                              22:26    1:19:04      43:01            2:24:31      0:00 
    2 Säter	                	                              27:00    1:18:00      48:00            2:33:00      8:29 
    3 Scania DXT	                                              28:02    1:14:36      53:28            2:36:06     11:35 

Motion Lag Sprint                   
     								      Simning    Cykel     Löpning             Tid       Diff. 
    1 Team Dahlin               	                               7:38      36:55      19:46            1:04:19      0:00 
    2 Team Ragnar 2                                                   10:11      40:20      22:10            1:12:41      8:22 
    3 Team Arfs                                                       10:00      41:44      22:30            1:14:14      9:55 
    4 Team LeWa Sport 1		                                       7:18      44:52      23:51            1:16:01     11:42 
    5 Team Norman	                                               7:45      47:06      21:15            1:16:06     11:47 
    6 Team Hyttinen			                               7:42      45:42      23:44            1:17:08     12:49 
    7 Team Danielsson           IF Fyris/Triathlon                     9:17      42:42      26:22            1:18:21     14:02 
    8 Team LeWa Sport 2			                               9:06      43:33      26:41            1:19:20     15:01 
    9 IK Jarl Rättvik		                                      10:20      46:23      23:09            1:19:52     15:33 
   10 Team LeWa Sport 3		                                       7:58      48:40      23:34            1:20:12     15:53 
   11 Sjödalwalls IF			                               8:45      46:37      25:28            1:20:50     16:31 
   12 Team Ragnar               Säters Ragnarianer                    10:15      50:18      21:41            1:22:14     17:55 
   13 Team Alenius		                                       9:41      52:03      22:47            1:24:31     20:12 
   14 Team LeWa Sport 4		                                       9:45      44:49      34:09            1:28:43     24:24 
   15 Team LeWa Sport 5			                               9:57      54:31      28:52            1:33:20     29:01